PDA

Просмотр полной версии : Штатное расписание

Страницы : [1] 2 3 4 5

*Martinka*
15.03.2006, 10:25
В нашем банке штатное расписание меняется 2 раза в месяц. Руководители постоянно присылают служебные записки на изменения штатного, но регламентирующего документа, т.е. в каком виде это все должно происходить, до какой даты принимаються записки и т.д., этого еще не разработали. Мне поручили разработать положение о штатном расписании, но я даже не знаю с какой стороны к этому подойти, я никогда этим не занималась. Поэтому прошу помочь мне. Если кто-то проделывал подобную работу или есть какие-то наброски, поделитесь пожалуйста. Буду очень благодарна

Eugene
17.03.2006, 16:59
Если этот вопрос требует регламентации, то создайте соответствующую процедуру - так сделал я.

Зафиксируйте там: участников процесса, распределение ответсвенности, сроки, процесс инициации-согласования-утверждения.
А главное - чётко опишите основания внесения изменений в ШР, критерии определения потребности в изменении ШР и права - кто вообще может инициировать внесения изменения в ШР?

И последнее - после принятия процедуры следите за её соблюдением (если не готовы следить за этим и соблюдать её лично, то лучше не внедрять)

anatol_ua
22.03.2006, 09:21
У нас это сделано так.
ОК издал приказ, в котором записано буквально следующее:
"В связи с зависимостью доходов компании от наличия заявок на услуги отделу кадров ежемесячно представлять мне на утверждение
штатное расписание на текущий месяц и проект штатного расписания на следующий месяц".
Такая же фраза включена в коллективный договор (кстати, зарегистрированный в РДА).
Все изменения, оформленные служебными записками руководителей подразделений и завизированные директором, вносятся либо в штатное непосредственно перед утверждением (если эти изменения вступают в силу с начала месяца) или отдельным приказом:
"внести следующие изменения в шатное расписание:
- Иванов И. И. 01.03.06 - 15.03.06 - оклад 500,00 грн,
с 17.03.06 - оклад 650,00 грн.
Основание: служебная записка механика от 13.03.06г.".
Проверки налоговой, минтруда, соцстраха пережили без замечаний.

Runa
16.08.2007, 16:25
Подскажите пожалуйста ответы на некоторые вопросы по введению и выведению штатных единиц на предприятии.
Если на 01.01.2007 года на предприятии числелось менеджеров по продажам например 5 штатных единиц, а в течение 2 месяцев 2 единицы были уволены. Как оформить новое штатное расписание? Что писать в приказе и какую численность менеджеров по продажам ставить.
И еще, на данный момент у нас на предприятии обязанности секретаря выполняет человек, у которого в трудовой книжке записано менеджер по административной деятельности. Помимо своих прямых обязанностей он выполняет еще и дела, связанные с документооборотом. Так вот оставлять ли в штатном расписании должность секретать, и если да, то, что писать в графе "Кол-во штатных единиц"?
Надеюсь я выразилась понятно, а то пока писала, сама запуталась :D

esar
16.08.2007, 16:42
Звільнення працівника не веде до автоматичного скорочення тієї посади, яку він займав.
Працівник звільнився, а в штатному розписі його посада залишається і вважається вакантною. На цю посаду ви підшукуєте працівника (в тому числі і за допомогою ЦЗ). Якщо потреби в новому працівникові немає, то посада скорочується (наказом). Скільки треба фахівців, стільки і залишаєте.

А щодо серетаря, то тут не зовсім зрозуміло. Якщо вам не потрібна така посада як секретар, то навіщо взагалі її вводити в штатний розпис?

Neya
05.10.2007, 12:54
Здравствуйте. Может, кто-то подскажет, кто работает в торговой сети, можно ли пронумеровать магазины в штатном расписании, которые находятся в разных городах( юридическое лицо одно). Сейчас у нас в штатном расписании вообще не выделены магазины, как отдельные подразделения. Заранее благодарна.

Марина_И
05.10.2007, 12:57
У вас филиалы (обособленные подразделения)? Или просто ваши подразделения как отделы в других городах?

Neya
05.10.2007, 13:01
Как отделы в других городах

pdiana
05.10.2007, 13:08
Если по бухгалтерии (белая база) Вы не проводите эти магазины (аренда и т.д.), то как же Вы можете внести эти магазины штатное расписание. По документам(белым) у Вас на предприятии этих магазинов может и не быть. Поэтому уточните эти моменты в бухгалтерии. А если по бухгалтерии Вы показываете эти магазины в других городах , то смело можете вводить в ШР подразделения , в которых разделить все по отдельным магазинам.

Марина_И
05.10.2007, 13:09
Я бы в таком случае выделила отдельно, например "магазин в г. Киеве", "магазин в г. Симферополе" и т.д.

Neya
05.10.2007, 13:10
Спасибо, поняла.

А ничего, что соответсвенно в трудовой будет запись:" Принят продавцом в магазин г. Луцк" и т.д. Просто нигде не видела записей с городами, видела пронумерованые магазины.

Марина_И
05.10.2007, 13:22
А почему бы и нет? Если у Вас это именно отделы (не филиалы), просто в других городах, если все проходит через одно предприятие, з/п платится с Вашей фирмы, штатным расписанием предусмотрен магазин в таком-то городе, вы принимаете к себе на фирму и указываете отдел где будет работать сотрудник. У меня такое было когда принимали сотрудников на наши СТО в других городах. Запись была "Принят слесарем по ремонту автомобилей на СТО г. такого-то".

дашуня
07.11.2007, 15:17
У меня по штату 3 бухгалтера. Оклады у всех разные, у одних есть надбавки, у других нет. Как это лучше отразить в штатном? Я же не буду пофамильно их вносить.

Autocity
07.11.2007, 15:45
Согласно части 3 ст. 64 Хозяйственого кодекса Украины штатное расписание на предприятии разрабатывается самостоятельно. На сегодня порядок и нормы по составлению штатного расписания законодательно не урегулированы. Они приняты для бюджетных учреждений. Штатное расписание составляется в произвольной форме, главное, оно должно содержать - гриф утверждения, заголовок, текст.
Соответственно, Вам никто не запретит внести столбец в штатное расписание для занесения Ф.И.О., если это облегчит Вам работу и разрешит Вашу ситуацию. Мы на предприятии именно это и делаем. Правда, этот вариант лучше исключить, если у Вас большая текучка. :)
Посоветую Вам почитать журнал "Справочник кадровика" за март 2007год.
Успехов! :wink:

Лена
07.11.2007, 15:48
Введите в штатное бухгалтеров разных категорий. Если, конечно, есть такая возможность по стажу и образованию.

esar
07.11.2007, 16:36
Согласно части 3 ст. 64 Хозяйственого кодекса Украины штатное расписание на предприятии разрабатывается самостоятельно. На сегодня порядок и нормы по составлению штатного расписания законодательно не урегулированы. Они приняты для бюджетных учреждений. Штатное расписание составляется в произвольной форме, главное, оно должно содержать - гриф утверждения, заголовок, текст.
Соответственно, Вам никто не запретит внести столбец в штатное расписание для занесения Ф.И.О., если это облегчит Вам работу и разрешит Вашу ситуацию. Мы на предприятии именно это и делаем. Правда, этот вариант лучше исключить, если у Вас большая текучка. :)
Посоветую Вам почитать журнал "Справочник кадровика" за март 2007год.
Успехов! :wink:
:?: :?: :?:
Штаний розпис - це штатний розпис, а не штатно-посадова книга!

Autocity
08.11.2007, 11:57
Согласны с Вами, Esar! Просто в нашем случае это очень удобно, текучка отсутсвует. И ни одна проверка нам не противоречила. Однако, если занесение Ф.И.О. в штатку противоречит закону или каким-нибудь нормативным актам, были бы признательны получить от Вас ссылку. Зараннее спасибо!

serzh_07
08.11.2007, 12:15
Введите в штатное бухгалтеров разных категорий. Если, конечно, есть такая возможность по стажу и образованию.
Согласен, если нет такой возможности сделайте всем одинаковые оклады, а уже за квалификацию, проф.мастерство, выполняемую работу (совмещение) и т.д. устанавливайте им надбавки, кому сколько % от тарифной ставки, отдельным приказом.

esar
08.11.2007, 12:51
Согласны с Вами, Esar! Просто в нашем случае это очень удобно, текучка отсутсвует. И ни одна проверка нам не противоречила. Однако, если занесение Ф.И.О. в штатку противоречит закону или каким-нибудь нормативным актам, были бы признательны получить от Вас ссылку. Зараннее спасибо!
На нормативний акт послатися не можу, оскільки такого не зустрічала.
Але можу послатися на звичайну логіку в хронологї подій.
Штатний розпис - це внутрішній нормативний документ, який регламентує кількісний і професійни склад персоналу підприємства і встановлює посадові оклади, тарифни ставки і надбавки (якщо такі є) в розрізі професій (посад). Після затвердження штатного розкладу керівник приймає рішення про прийом конкретних осіб на конкретні посади (за коннкретними професіями).

За вашою ж версією керівник одночасно примає рішення про затвердження ш.р. і про закріплення за цими посадами працівників.
Все! Ні заяв, ні наказів! Навіщо зайвий клопіт? І так все ясно: навпроти посади стоіть прізвище, і все це завірено підписом і печаткою керівника.

Щось новеньке в трудовому законодавстві?

Ilit
16.11.2007, 16:37
Штатний розпис - це внутрішній нормативний документ, який регламентує кількісний і професійни склад персоналу підприємства і встановлює посадові оклади, тарифни ставки і надбавки (якщо такі є) в розрізі професій (посад).
Многоуважаемая esar, а каким нормативным актом регламентируется необходимость наличия штатного расписания в компании? Я встречала уже не первый раз замечания юристов, что оно - не обязательное.

esar
16.11.2007, 16:43
Господарський кодекс України:
"Стаття 64. Організаційна структура підприємства.
....
3. Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
..."

kulabok
16.11.2007, 16:44
Штатний розпис - це внутрішній нормативний документ, який регламентує кількісний і професійни склад персоналу підприємства і встановлює посадові оклади, тарифни ставки і надбавки (якщо такі є) в розрізі професій (посад).
Многоуважаемая esar, а каким нормативным актом регламентируется необходимость наличия штатного расписания в компании? Я встречала уже не первый раз замечания юристов, что оно - не обязательное.
Наличие штатного регламентируется хозяйственным кодексом (статью к сожалению навскидку не вспомню).
Там описано что Штатка должна быть а вот в каком виде - не написано... тут уже надо ориентироваться на штатки гос. компаний (для них есть обязательная форма).

Ilit
16.11.2007, 17:34
Наличие штатного регламентируется хозяйственным кодексом (статью к сожалению навскидку не вспомню).
Там описано что Штатка должна быть а вот в каком виде - не написано... тут уже надо ориентироваться на штатки гос. компаний (для них есть обязательная форма).
Часть 3 ст. 64 Хозяйственого кодекса Украины - слова "обязательно" не нашла...
"3. Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. "

Ведь организационная структура не есть обязательной?

kulabok
16.11.2007, 18:34
Часть 3 ст. 64 Хозяйственого кодекса Украины - слова "обязательно" не нашла...
"3. Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. "
Ведь организационная структура не есть обязательной?
Если в законе написано, что "Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. " то предприятие обязано придумать себе оргструктуру, установить численность сотрудников и "наваять" штатное расписание. А то, что не указаны формы этих документов - отдает на откуп самим предприятиям придумывать формы этих документов :wink:

Закон такая интересная штука что в нем абсолютно не нужно писать слово "обязательно" или "может быть" или "попробуйте" - все что там написано обязательно для исполнения - иначе это будет прямым нарушением закона... а вот если там чего-то не написано (как допустим про форму документа), то это уже отдается на откуп самим компаниям

pdiana
19.11.2007, 09:07
"kulabok" :thumbs up:

Абсолютно согласна. Если прописано в законе, ТО ЭТО УЖЕ ОБЯЗАТЕЛЬНО!!!

lanaP
19.11.2007, 16:51
В "Справочнике кадровика" за октябрь этого года на стр. 15 написано: Лист від 27.06.07. № 162/06/187-07 (http://hrliga.com/index.php?module=norm_base&op=view&id=188) Стосовно затвердження штатного розпису на підприємстві; відповідно до ст. 64 Господарського кодексу України.... Затвердження ШР на під-ві є обов"язковим, а його відсутність є порушенням вимог законодавтсва про працю....
Читайте :)

kulabok
20.11.2007, 15:39
В "Справочнике кадровика" за октябрь этого года на стр. 15 написано: Лист від 27.06.07. № 162/06/187-07 (http://hrliga.com/index.php?module=norm_base&op=view&id=188) Стосовно затвердження штатного розпису на підприємстві; відповідно до ст. 64 Господарського кодексу України.... Затвердження ШР на під-ві є обов"язковим, а його відсутність є порушенням вимог законодавтсва про працю....
Читайте :)
Именно об этом говорили ранее и я, и коллеги :D

А вот о структуре (наполнении) штатки мы говорили что она может быть произвольной, т.е. не регламетирована законодательно, и что при составлении штатки можно (но не обязательно) пользоваться как примером законодательными нормами, которые разработаны для государственных предприятий.

Читайте, пожалуйста, внимательно предыдущие посты :wink:

дашуня
20.11.2007, 16:03
Ребята, вы отвлеклись от темы! Я интересуюсь, что мне делать, если в штатном 3 буха и у всех разные оклады и надбавки. Как мне их различать? Вносить изменения в штатное(переименовывать должности в бух. 1 категории и т.д.) не будем.

kulabok
20.11.2007, 16:12
Ребята, вы отвлеклись от темы! Я интересуюсь, что мне делать, если в штатном 3 буха и у всех разные оклады и надбавки. Как мне их различать? Вносить изменения в штатное(переименовывать должности в бух. 1 категории и т.д.) не будем.
Если не будете вносить изменений в Штатку - то и не надо...

тогда ежемесячно делайте просто приказы о начислении каждому из бухов премии, разной для каждого (о чем будет написано в приказе: Ивановой - 100 рэ, петровой - 150 рэ, а Сидорова не дотянула по производственным показателям - 35 рэ)...

pdiana
20.11.2007, 18:04
дашуня" , Вам ответила чуть раньше Esar.:Штатний розпис - це внутрішній нормативний документ, який регламентує кількісний і професійни склад персоналу підприємства і встановлює посадові оклади, тарифни ставки і надбавки (якщо такі є) в розрізі професій (посад). Після затвердження штатного розкладу керівник приймає рішення про прийом конкретних осіб на конкретні посади (за коннкретними професіями).
Штатное у Вас уже есть, при приеме издаете приказ о приеме , где прописываете с каким окладом принимается работник.
И у каждого бухгалтера в приказе о приеме будет стоять его оклад. А приказ является основным документом (относительно окладов)для начисления з/платы, а не штатное.
Может я не поняла вопроса? Что Вас смущает?
Если Вы работаете в 1-С, то на основании приказа внесете в базу оклад каждому работнику.

marishagaz
15.01.2008, 09:52
Уважаемые Кадровики!
Помоготе мне в вопросе о внесении изменений в ШР в связи с установление мин.з/платы с 01.01.08 г. согласно ЗУ от 28.12.07 № 107-YI ст.59. Я оформила приказ по предлагаемому образцу по делопроизводству по ОД "Об изменениях в штатном расписании": В связи с увеличением и т.д., ПРИКАЗЫВАЮ: 1.Внести с 01.01.2008 г. изменеия в ШР, утв.приказом и т.п.; 2. Инспектору по кадрам внести в ШР соответствующие изменения. :dont know:
Так вот вопрос: Какие соответствующие изменения я должна сделать? Подскажите, это очень срочно!

inesh
15.01.2008, 14:11
Извините, но Ваш вопрос непонятен. Вы задаете вопрос и тут же на него отвечаете. Если я правильно поняла, то в штатном расписании Вы оставляете все тоже кроме как меняете графу с должностными окладами (если такая у вас имеется).
Надеюсь я Вам помогла :)

marishagaz
15.01.2008, 14:49
Спасибо, я уже нашла ответ: на основании приказа по ОД я внесла изменения в ШР с расшифровкой фамилий и должностей.

Iren@
15.01.2008, 14:53
Спасибо, я уже нашла ответ: на основании приказа по ОД я внесла изменения в ШР с расшифровкой фамилий и должностей.
В ШР фамилии не вносят. ШР с фамилиями называется "штатно-должностная книга".
Нужен еще приказ об установлении новых окладов работникам.

marishagaz
15.01.2008, 15:10
Тогда объясните, что вообще надо сделать и как правильно оформить приказ по кадрам о внесении изменений в ШР в связи с увел.з/платы уборщикам с 01.01.08 г. 650,00 грн. (было 500,00-это меньше, чем сейчас мин.з/плата-515,00). :dont know:

chsm07@mail.ru
15.01.2008, 15:19
1. Этот приказ будет не по кадрам, а по основной деятельности.
2.В приказе нужно отразить инф.только в внесении изменеиний в штатное расписание и новое штатное расписание приложить.
3. Штатное расписание нужно переделать с новыми окладами.
4. Фамилмий в шт. расписании нет, только должностя, кол-во единиц, должностной оклад и месячный фонд з.пл.

marishagaz
15.01.2008, 15:53
2.В приказе нужно отразить инф.только в внесении изменеиний в штатное расписание и новое штатное расписание приложить.
4. Фамилмий в шт. расписании нет, только должностя, кол-во единиц, должностной оклад и месячный фонд з.пл.
Я уже оформила приказ по ОД, и там есть такой пункт: "2.Инспектору по кадрам внести соответствующие изменения в ШР."
И мой вопрос: Какие я должна "внести соответствующие изменения в ШР"? Зачем прилагать новое ШР к приказу, если ШР утверждается один раз, а потом вносятся изменения?

ZuNa
15.01.2008, 16:00
Копию ШР Вы подаете в бухгалтерию для того, чтобы они начисляли з/п по-новому, с учетом изменений. Это изменение существенное - повышение з/п, поэтому ШР делаете новое, утверждаете, как в начале года... А т.к. з/п повысилась, вырос и фонд з/п, который тоже показывается в ШР. Вот Вам изменения

esar
15.01.2008, 16:09
4. Фамилмий в шт. расписании нет, только должностя, кол-во единиц, должностной оклад и месячный фонд з.пл.Я уже оформила приказ по ОД, и там есть такой пункт: "2.Инспектору по кадрам внести соответствующие изменения в ШР."
И мой вопрос: Какие я должна "внести соответствующие изменения в ШР"? Зачем прилагать новое ШР к приказу, если ШР утверждается один раз, а потом вносятся изменения?
А навіщо ви придумали такий наказ, який і самі не знаєте як виконувати? І які "відповідні зміни" ви хочете внести в ш.р., якщо всі ці зміни внесено наказом і підписано керівником?

chsm07@mail.ru
15.01.2008, 16:10
Вы можете поступать так, как Вам удобнее.
Но насколько я понимаю,в связи с изменение мин.з.пл. происходит индексация всех должностных окладов и меняются суммы у всех.
Поэтому, я считаю рациональным, ШР переделать полностью и вместе с приказом раздать всем, кому он необходим для работы.

Piter
21.01.2008, 10:11
Звільнення працівника не веде до автоматичного скорочення тієї посади, яку він займав.
Працівник звільнився, а в штатному розписі його посада залишається і вважається вакантною. На цю посаду ви підшукуєте працівника (в тому числі і за допомогою ЦЗ). Якщо потреби в новому працівникові немає, то посада скорочується (наказом). Скільки треба фахівців, стільки і залишаєте.
Як я зрозумів, коли працівник написав заяву про звільнення за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) і посаду, після звільнення не закомплектували, то можно наказом скоротити цю посаду.
Як в такому випадку бути з Центром зайнятості. Портрібно туди надавати інформацію про ліквідацію посади (за якою формою?) чи ні?.

В мене був такий випадок, коли працівник звільнився за власним бажанням, а форму №4 ПН (факт) не прийняли мотивуючи тим, що така форма надається до центру зайнятості коли працівник звільняється по ст.36 КЗпП.
Підскажіть як бути в моєму випадку

esar
21.01.2008, 10:27
Форма 4 ПН (факт) подається в ЦЗ тільки у випадку, коли ви подавали туди форму 4 ПН (план). Форма ця, в свою чергу, подається в ЦЗ тільки у випадку плануємого звільнення у зв'язку із скороченням штату (чисельності) або ліквідації підприємства.

Ініормація про всіх інших звільнених працівників у ЦЗ на надається.

Piter
21.01.2008, 10:49
Ініормація про всіх інших звільнених працівників у ЦЗ на надається.
Дякую за швидку відповідь, але мене цікавить питання : потрібно інформувати центр зайнятості про ліквідацію посади (працівник, який перебував на ній звільнився за власним бажанням) чи ні?

esar
21.01.2008, 11:38
Ні, не треба. Такої звітної форми навіть не існує!

Piter
21.01.2008, 13:51
Дякую за допомогу

missvesna
21.01.2008, 15:19

А щодо серетаря, то тут не зовсім зрозуміло. Якщо вам не потрібна така посада як секретар, то навіщо взагалі її вводити в штатний розпис?
Можна звернути увагу й на те, що до штатного розпису додається "Заміщення посад". Саме там ви маєте вказати, заповнена дана позиція чи вона є вакантною.

Iren@
21.01.2008, 16:38
Можна звернути увагу й на те, що до штатного розпису додається "Заміщення посад". Саме там ви маєте вказати, заповнена дана позиція чи вона є вакантною.
Чи не могли б ви пояснити, що це за форма чи документ? Можливо, ви мали на увазі штатно-посадову книгу?

missvesna
21.01.2008, 17:05
Пояснюю. Прикладом слугуватиме "Заміщення посад", що веду я в нашій фірмі. :!:
"Заміщення посад" обов'язково затверджується Президентом або Директором фірми (зверху ліворуч). Необхідна вказівка на дату, коли складається даний документ (під затвердженням, посередині).

Наприклад:
Затверджено
Президентом (назва фірми)__(підпис)_____І.І. Ісак

Заміщення посад (назва фірми) станом на 01.02.2008 року

Далі подаю у вигляді таблиці:
1)№ з/п
2) Посада
3) ПІП
4) Посадовий оклад згідно штатної одиниці, грн.
5) Оклад фактичний (грн.), згідно форми працевлаштування
6) Ставка, %
7) Форма працевлаштування
8) Кількість штатних одиниць
9) Дата наказу про призначення на посаду

До цього ж, дані розміщуємо відповідно до організаційної структури, вказуючи назви Департаментів, відділів тощо. І звичайно, обов'язково вказуємо ті посади, що є вакантними.
Вкінці таблиці пишемо окремою графою "ВСЬОГО", де вказуємо загальну суму посадового окладу (4 стовпчик таблиці), фактичного окладу (5 стовпчик таблиці) та загальну кількість штатних одиниць, включаючи вакансії (8 стовпчик таблиці).

Шановна Iren@, сталою формою у нас на фірмі є саме та, яку я вам щойно описала. Штатно-посадова книга не ведеться. Вважаю, що складання щомісячно штатного розпису і заміщення посад достатньо. :)

21.01.2008, 17:47
Я правильно поняла, что "заміщення посад" = штатному расписанию в Вашем случае, а не указанием, кто и какие должности у Вас совмещает/замещает? :redface:

esar
22.01.2008, 08:22
Шановна missvesna, мені незрозуміло, навіщо ваш керівник робить одну й ту ж справу двічі (спершу приймає рішення про прийом на роботу або переведення особи, а потім ще й затверджує цbх же людей на цих же посадах)? Йому що, більше немає чим зайнятись?
Якщо на фірмі великий чисельний склад та велика плинність, то запропонований вами документ керівнику доведеться затверджувати кожного дня :dont know:

missvesna
22.01.2008, 09:16
Я правильно поняла, что "заміщення посад" = штатному расписанию в Вашем случае, а не указанием, кто и какие должности у Вас совмещает/замещает? :redface:
Нет, к сожалению, либо я не очень хорошо разъяснила, либо вы не поняли. Штатное расписание и замещение должностей - это два разных документа, дополняющих друг друга. В штатном расписании обычно указывается:
1) №п/п
2) должность
3) должностной оклад, грн.
4) количество штатных единиц
5) месячный фонд заработной платы, грн.

Обращаю внимание на то, что штатное расписание более узкое, скажем так, понятие в нашем случае. Здесь мы чётко можем увидеть количество штатных единиц и высчитать месячный фонд заработной платы.

missvesna
22.01.2008, 09:24
Шановна missvesna, мені незрозуміло, навіщо ваш керівник робить одну й ту ж справу двічі (спершу приймає рішення про прийом на роботу або переведення особи, а потім ще й затверджує ціх же людей на цих же посадах)? Йому що, більше немає чим зайнятись?
Якщо на фірмі великий чисепльний склад та велика плинність, то запропонований вами документ керівнику доведеться затверджувати кожного дня :dont know:
Шановна esar наш керівник робить все правильно. Більш того, аудитори при перевірці були задоволені таким веденням документації.
Мені взагалі не зрозуміло ваше запитання :dont know: Яким чином Накази про прийняття / переведення / істотні зміни умов праці дублюють у даному випадку Заміщення посад??? :?:
Заміщення посад достатньо робити один раз на місяць, якщо виникає така потреба (поява нових працівників / вакансій, розширення або скорочення штату, зміна посадового окладу, % ставки працівника тощо).

esar
22.01.2008, 09:43
Шановна missvesna, керівник завжди все робить правильно. Якщо він захоче затверджувати графік перекурів на вашому підприємстві, то це теж буде правильно.

Аудитори перевіряють правильність ведення документації, яка встановлена і регламентується нормативними актами. Тому у них не було причин бути незадоволеними вашим винахідом: якщо вам так зручніше і це не суперечить нормам, то робіть його на здоров'я!ї

Моє питання було в іншому: в чому сенс затвердження керівником цього документу? Мені це не зрозуміло.
Якщо керівник підписав наказ про прийом (переведення...) працівника, то в цьому документі не може з'явитися інше прізвище, окрім зазначеного в наказі. Навіщо керівникові знову затверджувати вже прийняте своє ж рішення? Якщо він за вами все перевіряє - то одна справа. Якщо ж це затвердження - проста формальність - то це марне витрачання часу.

До того ж ви написали, що цей документ затверджується (тобто складається) один раз на місяць. А як же бути із змінами, які відбулися у кадровому складі на пртязі місяця? Як ви відстежуєте реальний стан справ із заповненням штатних одиниць в інші дні місяця (коли ще не складено/затверджено цей документ)?
І, взагалі, для чого він у вас існує? Яку функцію виконує?

Я ці питання задаю не для того, щоб довести вам, що ви щось робите неправильно, а для того, щоб з'ясувати ці питання для себе. Може цей документ такий потрібний, що і мені буде доцільно взяти його на озброєння?

hr@icm.com.ua
22.01.2008, 10:02
Здравствуйте уважаемые форумчане. Я прошу прощения, может быть за глупый вопрос, но подскажите пожалуйста как правильно ввести в действие новое штатное расписание с изменением названий некоторых должностей и с изменением окладов.
Зарание благодарен за помощь.

ZuNa
22.01.2008, 10:20
Мені взагалі не зрозуміло ваше запитання :dont know: Яким чином Накази про прийняття / переведення / істотні зміни умов праці дублюють у даному випадку Заміщення посад??? :?:
Шановна missvesna Ви робите так, як вважаєте зручнішим для себе. А щодо подвійної роботи Вашого керівника, то це справді має місце: 1. Підписує наказ про прийняття/переведення/зміни умов праці... 2. Затверджує підписом Ваше "Заміщення посад".
Якщо Ви так робите і це всіх влаштовує, робіть на здоров"я, але не потрібно нав"язливо всім доводити, що саме Ви і Ваш керівник маєте рацію :)

missvesna
22.01.2008, 10:37
Я ці питання задаю не для того, щоб довести вам, що ви щось робите неправильно, а для того, щоб з'ясувати ці питання для себе. Може цей документ такий потрібний, що і мені буде доцільно взяти його на озброєння?
Шановна esar. Читаючи ваші повідомлення, можна зробити висновок, що ви знаходитесь на форумі не для того, щоб обмніюватись досвідом, а для того, щоб довести (тільки кому і навіщо :?: ), яка ви профі. :dont know: Питання настільки пусті, що не хочеться витрачати час на відповіді. Ви маєте моє ICQ, коли будуть доречні питання - звертайтесь, залюбки відповім :)

Шановна missvesna Ви робите так, як вважаєте зручнішим для себе. А щодо подвійної роботи Вашого керівника, то це справді має місце: 1. Підписує наказ про прийняття/переведення/зміни умов праці... 2. Затверджує підписом Ваше "Заміщення посад".
Якщо Ви так робите і це всіх влаштовує, робіть на здоров"я, але не потрібно нав"язливо всім доводити, що саме Ви і Ваш керівник маєте рацію :)
Шановна/ий, я нікому нічого не нав'язувала і не збираюсь нічого подібного робити. Може на вашу думку, і штатний розпис зайвий на фірмі???? В чому полягає подвійна робота керівника??? Накази з особового складу і накази по підприємству з супроводжуючими його додатками - різні речі, навіть якщо вони десь і перегукуються.
Знаєте, якщо ви б були керівником, сумніваюсь, що ви були проти даних документів.
Відверто кажучи, вперче зустрічаю такий негативізм. Може слід нагадати, що форум - це обмін думками й досвідом, а не бажання показати, що ти най-най.... тим більше, я цього не бачу у ваших відповідях :dont know:

как правильно ввести в действие новое штатное расписание с изменением названий некоторых должностей и с изменением окладов.

Делается приказ по предприятию о внесении изменений в штатное расписание фирмы / о введении в действие штатного расписания в новой редакции / о введении в действие нового штатного расписания. В качестве приложений - новое, утверждённое руководителем, штатное расписание.

esar
22.01.2008, 11:00
Шановна esar. Читаючи ваші повідомлення, можна зробити висновок, що ви знаходитесь на форумі не для того, щоб обмніюватись досвідом, а для того, щоб довести (тільки кому і навіщо :?: ), яка ви профі. :dont know: Питання настільки пусті, що не хочеться витрачати час на відповіді. Ви маєте моє ICQ, коли будуть доречні питання - звертайтесь, залюбки відповім :)
Шановна missvesna, скоріше - це мета вашого перебування на форумі "довести (тільки кому і навіщо :?: ), яка ви профі". Оскільки ви не вважаєте за потрібне обгрунтувати вашу думку а пропонуєте прийняти її до відома як єдине вірне рішення. А питання щодо обгрунтування ваших тверджень вважаєте "пустими" тому, що вам просто нема що відповісти.

Дякую, що дозволили мені звернутися до вас через ICQ, але я не скористаюся цією можливістю, оскільки я з вами обговорюю не приватну тему, а проблему, яка цікава всім учасникам: кадрове діловодство. Чи ви згодні тільки мені особисто відкрити ці "великі таємниці"?

missvesna
22.01.2008, 11:11
Шановна missvesna, скоріше - це мета вашого перебування на форумі "довести (тільки кому і навіщо :?: ), яка ви профі".
Шановна esar. Першопочатково я написала, що в нашій фірмі використовується даний документ. На запитання, що він собою являє - дала вичерпну відповідь. :) І ні в якому разі не нав'язувала свою думку. :!: І на кожне ваше, навіть пусте, питання у меня є повна відповідь. Тільки ось якщо першопочатково вважаєте даний документ непотрібний - не маю ніякого бажання щось доводити вам. Тим більш, що бесіда, наскільки я бачу вже давно переросла майже в приватну. :D

оскільки я з вами обговорюю не приватну тему, а проблему, яка цікава всім учасникам: кадрове діловодство. Чи ви згодні тільки мені особисто відкрити ці "великі таємниці"?
Хм... Яку саме проблему ви мали на увазі??? Кадрове діловодство???? :D Це не проблема, а повсякденна робота, кропітка праця кадровика.

esar
22.01.2008, 11:25
Шановна esar. Першопочатково я написала, що в нашій фірмі використовується даний документ. На запитання, що він собою являє - дала вичерпну відповідь. :) І ні в якому разі не нав'язувала свою думку. :!: І на кожне ваше, навіть пусте, питання у меня є повна відповідь. Тільки ось якщо першопочатково вважаєте даний документ непотрібний - не маю ніякого бажання щось доводити вам. Тим більш, що бесіда, наскільки я бачу вже давно переросла майже в приватну. :D
Так, на кожне моє "пусте" запитання ви вичерпно відповідали: "ми все робимо правильно".

Якщо немає інших аргументів, то можна скористатися і найліпшим методом захисту - нападом.

Нічого, не засмучуйтесь, згодом навчитесь аргументовано відстоювати свою думку!

missvesna
22.01.2008, 11:38
Так, на кожне моє "пусте" запитання ви вичерпно відповідали: "ми все робимо правильно".

Якщо немає інших аргументів, то можна скористатися і найліпшим методом захисту - нападом.

Нічого, не засмучуйтесь, згодом навчитесь аргументовано відстоювати свою думку!
Ви знаєте, на пусті запитання я не давала відповіді :lol: А засмучуватись? У зв'язку з чим? Олено Борисівно, той факт, що ви старша за віком (й, можливо, за статусом) не вказує на те, що ви досвідченіша :) І якщо мені треба навчитись "відстоювати свою думку", то вам би не завадало навчитись мистецтву дискутування. :)

nataliyap
22.01.2008, 15:48
Ви знаєте, на пусті запитання я не давала відповіді :lol: А засмучуватись? У зв'язку з чим? Олено Борисівно, той факт, що ви старша за віком (й, можливо, за статусом) не вказує на те, що ви досвідченіша :) І якщо мені треба навчитись "відстоювати свою думку", то вам би не завадало навчитись мистецтву дискутування. :)
Чрезмерная агрессия, вызывающая только удивление!!! :eek: Кому еще здесь нужно навчитись мистецтву дискутування!!! Странно, почему не вмешивается редактор, ведь здесь уже на личности перешли!!! Мне страшно за форум: спросишь так в следующий раз чего, а тебя "облаят" и "опустят ниже плинтуса" вместо того, чтобы помочь!!! :?: :( Очень жаль!

missvesna
22.01.2008, 17:00
Мне страшно за форум: спросишь так в следующий раз чего, а тебя "облаят" и "опустят ниже плинтуса" вместо того, чтобы помочь!!! :?: :( Очень жаль!
Вова, обратите внимание: отвечала конкретно на проф. вопросы. Нужна будет помощь - обращайтесь. Я всегда рада помочь, если конечно компетентна в даной ситуации. :)

экс-Редактор
22.01.2008, 21:33
!!! Странно, почему не вмешивается редактор, ведь здесь уже на личности перешли!!! Мне страшно за форум: спросишь так в следующий раз чего, а тебя "облаят" и "опустят ниже плинтуса" вместо того, чтобы помочь!!! Question Sad Очень жаль!
Редактор покорнейше просит прощения. Единственное мое оправдание - это больничный, но я честно стараюсь хотя бы читать форум.

Воистину, не в первый раз уже начинаю удивляться. Кадровое делопроизводство навеки грозит прочно заассоциироваться у меня с эдаким жестоким и, несомненно, кровавым делом. Одна ошибка - шаг вправо-влево - и расстрел на месте.

Хотелось бы опровергнуть, что это не так... особенно перед новичками, которые каждый день регистрируются в надежде обрести помощь и поддержку. Да, я не поощряю невнимательности - многое уже было сказано нашими уважаемыми форумчанами, многое уже объяснили. Но происходящее здесь, в данной теме, я не только не одобряю, а порицаю. Я выношу предупреждения участникам жаркой дискуссии - Esar и missvesna, вы коллеги. Думаю, можно быть терпимее друг к другу. В словах и постах же Елены Борисовны я не увидела никакой крамолы ровным счетом, за исключением, разве, сильного желания помочь тем, кто будет читать ваши сообщения в этой теме без риска набедокурить в документах.

Полагаю, что я больше не буду возвращаться к обсуждению подобных проблем где-либо еще. За подробными разъяснениями - прошу, обращайтесь ко мне в ЛС.

bantser
22.01.2008, 22:44
Так ось де пристрасті!
Ех, шкода, що я не юрист, а то би так відірвався! :lol:

Спробуйте відстежити, що насправді відбувається. Відкиньте зміст постів. І проявиться суть суперечки... :)

МихМих
23.01.2008, 10:59
Первое. У Вас утверждено штатное расписание.
Если увольняется работник и его должность не планируется заполнять то эту должность необходимо сократить. При этом никого не надо уведомлять о сокращении вакантной должности.
Если вакантная должность не заполняется то об этом надо давать данные в центр занятости. Неподача таких данных влечет за собой наложение штрафа. Поэтому у нас каждый месяц вносятся изменения в штатное расписание. Работники уволились - должности сократили. В последующем при принятии под конкретного работника вводится конкретная должность.

anatol_ua
23.01.2008, 12:15
Вова, не переживай !

Только вопросы задавай конкретные и такие, которые не были освещены на форуме раньше (а для этого надо просто покопаться в поиске).

Ребята, давайте жить дружно !!!

nataliyap
23.01.2008, 16:19
А я и не переживаю! Просто о том же, что и Вы "Ребята, давайте жить дружно!" :thumbs up:

23.01.2008, 17:23
скажите пожалуйста, если в новом штатном расписании сокращается должность на 0.5 ставки, то когда об этом уведомляется работник? До принятия штатного расписания или можно потом, но с соблюдением КзпП

Trine
23.01.2008, 17:33
уменьшение оклада (ставки) - это существенное изменение условий труда. Вы обязаны предупредить работника письменно за два месяца до этого изменения.

nd
24.01.2008, 14:59
Если вакантная должность не заполняется то об этом надо давать данные в центр занятости. Неподача таких данных влечет за собой наложение штрафа.
А де це написано?

Ужастик
30.01.2008, 23:39
Подскажите могу ли я в приказе о увольнении сотрудника выводить из штатного расписания еденицы допустим указывая причину "уменьшени штатной числености"

Trine
31.01.2008, 09:42
Нет, конечно.

Ужастик
31.01.2008, 10:03
Почему я увольняю сотрудника и следующим пунктом вношу изменения в штатное расписание

Кадристка
31.01.2008, 10:47
Увольнение сотрудника - это приказ по кадрам.
А внесение изменений в штатное расписание - это приказ по предприятию.
Два разных приказа.
В приамбуле к приказу по предприятию, Вы можете указать причину изменений (обычно пишут в связи с производственной необходимостью).
А почему нужна именно такая формулировка?

Trine
31.01.2008, 11:06
К тому же - уменьшение штатной численности = сокращение штата.

А это уже оформляется особым способом с подачей различных отчетов в ЦЗ.

Ужастик
31.01.2008, 12:02
Хорошо согласна, но получаеться в штатном расписании после увольнения сотрудника есть свободные должности тогда тоже надо подавать 3-ПН про наявнысть вакансий в ЦЗ

понимаете я пришла на новое место а у них нет разделения на приказы по кадрам и придприятию шлёпают все подрят

Trine
31.01.2008, 12:16
Хорошо согласна, но получаеться в штатном расписании после увольнения сотрудника есть свободные должности тогда тоже надо подавать 3-ПН про наявнысть вакансий в ЦЗ
Если Вам нужно найти на эту должность человека - почему бы и не подать отчёт?

Если не нужно - ну так сделайте просто приказ о внесении изменений в штатное расписание, с формулировкой "в связи с производственной необходимостью с 00.00.2008 г. исключить из штатного расписания должность ____ в количестве ___ штатных единиц с месячным фондом оплаты труда ___ грн."

понимаете я пришла на новое место а у них нет разделения на приказы по кадрам и придприятию шлёпают все подрят
Так год только начался, и можно всё сделать так, как надо.
И в одном приказе я уж точно не делала бы увольнение и изменение штатного расписания. Хотя бы потому, что денб увольнения - последний рабочий день, а должность исключит можно хотя бы со следующего дня.

Иначе всё равно можно сказать, что это было завуалированное сокращение - мол, вынудили работника написать "по собственному".

Ужастик
31.01.2008, 12:28
Спасибо кажеться я поняла. Но я пришла с средины месяца а приказах зачеслении на роботу первым пунктом стоит внесение изменений в штат.расписание (вводяться должности и оклады) а вторым принимаються люди (нет разделения приказов по кадрам и придприятию) на приказах визы и подписи переделать я не могу. как мне быть и чем это грозит??

Trine
31.01.2008, 12:32
Чем грозит - не знаю, нало поитересоваться у тех, кого принимали. Ну начните новую нумерацию с февраля, что ли? Честно, не знаю, как бы я поступила.

Ужастик
31.01.2008, 12:39
Подскажите последний вопрос нужно ли по уволиным по 38 КЗпП здавать в ЦЗ 4-ПН(факт)

Послушайте а если у меня не было ни одного прказа по предпреятию могу я прдублировать издать приказп о предприятию более раним числом о выводе из штатного должностей а в кадрах просто продублируеться (глупо конешно но :dont know: )

Trine
31.01.2008, 13:05
Подскажите последний вопрос нужно ли по уволиным по 38 КЗпП здавать в ЦЗ 4-ПН(факт)
ЭТО сдается исключительно в случае сокращения штатов - сначала план, потом - факт.

hr@icm.com.ua
01.02.2008, 19:04
Делается приказ по предприятию о внесении изменений в штатное расписание фирмы / о введении в действие штатного расписания в новой редакции / о введении в действие нового штатного расписания. В качестве приложений - новое, утверждённое руководителем, штатное расписание.
Большое спасибо за совет, только я опять чегото не понял - необходимо издавать приказ о изменениях шр, о введении в действие в новой редакции или о введении нового шр. Помогите пожалуйста, а то я совсем запутался. :dont know: Зарание благодарен.

Trine
04.02.2008, 10:26
Если у вас в ШР произошли небольшие изменения - например, раз в полгода добавилась какая-то должность или увеличилось количество штатных единиц, - то достаточно сделать приказ об этом (о внесении изменений в штатное расписание). Если же изменения значительные - тогда целесообразно создать новое штатное расписание и утвердить его.

KChaikovskaya
04.02.2008, 13:13
Когда-то слышала, что нельзя беспорядочно сокращать и вводить одни и те же должности как штатные единицы. Есть ли у кого-то официальное мнение на этот счет?
Спасибо.

Трояна
05.02.2008, 10:25
Доброго дня всім,
Зустріла в даній темі таке поняття - як штатно-посадова книга. Було б дуже цікаво про це більше дізнатися :redface: Дякую :)

Mariya
05.02.2008, 10:54
Зустріла в даній темі таке поняття - як штатно-посадова книга. Було б дуже цікаво про це більше дізнатися Дякую.
Штатно-посадова книга – складається на підставі штатного розпису. У ній вказується не загальна кількість штатних одиниць (як у штатному розписі), а яка кількість цих одиниць є зайнятою. Ця книга має бути пронумерованою, прошнурованою і скріпленою підписом керівника підприємства і печаткою. Замість штатно-посадової книги можна вести штатно-посадовий список за тією ж формулою, що і посадова книга.

esar
05.02.2008, 10:58
Доброго дня всім,
Зустріла в даній темі таке поняття - як штатно-посадова книга. Було б дуже цікаво про це більше дізнатися :redface: Дякую :)
Штатно-посадова книга - це робочий інструмент з обліку кадрів на підприємстві. Форма і структура цього документу законодавчо не врегульована, тому, на мій погляд кожний кадровик може складати її таким чином, щоб йому було зручніше контролювати наповненість посад за штатним розкладом.

Якщо коротко - основа штатно-посадової книги це "сітка" з посад (за штатним розкладом) з розділенням по структурним підрозділам (це - перша колонка). далі йдуть колонки, в які вписуються ПІБ працівників, які на данний час займають ту чи іншу посаду, з даними про оклад, форму і строк трудового договору, характер працевлаштування (основна/за сумісництвом), наявність пільг чи інших суттєвих ознак, дата прийняття на цю посаду, номер наказу.....
Тобто вся та інформація, яку кадровик вважає за необхідне мати при зверненні до цього документу.
До настання ери ПК всю постійну інформацію (назви посад, оклади, назви структурних підрозділів) в цій книзі рекомендувалось записувати ручкою, а змінні дані (особові дані конкретних працівників) - олівцем. Після звільнення працівника його дані "витирались" і вносилися дані нового працівника. Таким чином завжди можна було мати уявлення про те, хто на якій посаді працює, які вакансії вакантні...
В теперішній час, безсумнівно, такий документ краще вести за допомогою ПК (чи "вручну", чи за допомогою певної програми) у формі і у спосіб, який зручніше в умовах конкретного підприємства.

Трояна
06.02.2008, 09:11
Дякую за вичерпну відповідь,
Хотіла б однак закрити для себе дану тему, тому буду вдячна за ще трішки пояснень. Я правильно зрозуміла, що в нашу еру прогресу книга може вестися лише в електронному вигляді, чи потрібно після кожних змін передруковувати даний список? І останнє, ведеться така книга лише для зручності підприємства, чи вона передбачена законодавчими приписами :redface:

k_soroka@inbox.ru
20.03.2008, 13:17
Господа! Подскажите!
Пришла работать в новую компанию. Готовлю штатное расписание.
У нас директор работает по совместительству, а у зам. директора-основное место работы.По штатному расписанию получается что директор имеет ставку 1300 грн, а зам. 2500. Могут ли быть здесь подводные камни перед налоговой? Как правильно подготовить все документы чтобы не было недоразумений.
Пожалуйста, очень важно!!!!

i_love_hr
20.03.2008, 13:40
А что если в штатном указать, что директор работает на 0,5 ставки? Решиться ведь проблема? Читала статью "Виконання обов’язків директором за сумісництвом" - там все четко расписано

Iren@
20.03.2008, 13:42
Господа! Подскажите!
Пришла работать в новую компанию. Готовлю штатное расписание.
У нас директор работает по совместительству, а у зам. директора-основное место работы.По штатному расписанию получается что директор имеет ставку 1300 грн, а зам. 2500.
Это выражение некорректно. В штатном расписании пишете должностной оклад директора 2600, а фонд оплаты труда в месяц - 1300, из чего будет видно по штатному, что директор работает на 0,5 ставки и получает зп пропорционально отработанному времени.
В графе "кол-во штатн.единиц" напротив должности директора может быть 0,5.

xth`veirby
20.03.2008, 13:55
Iren@ права

i_love_hr
20.03.2008, 13:59
Iren@ права
а я нет? :D
я настолько же права, только на пару минут раньше :)

Iren@
20.03.2008, 15:23
я настолько же права, только на пару минут раньше :)
Права, права. ;)

dragon76
28.03.2008, 16:59
Можно и мне присоединиться к обсуждению, и попросить помощи, может ли мне кто-то сбросить примерій вид штатного рассписания, огромное спасибо зарание.

Oksygm
28.03.2008, 17:31
подскажите пожалуйста правильно ли я создала приказ об изменении в ШР.Буду очень признательна за ответы
НАКАЗ №
Про внесення змін до штатного розпису

ТОВ 03.03.2008 р.

НАКАЗУЮ:

1.Змінити з 03.03.2008 року посаду «фінансовий директор» на посаду «комерційний директор» у зв`язку з тим що за класифікатором професій посади «фінансовий директор» не існує.

2.Внести з 03.03.2008 року до штатного розпису професію « менеджер зі збуту» у зв`язу з розширенням штату ТОВ «»

Внести відповідні зміни в штатний розпис-Додаток № 1 до наказу

Директор такой то

Alexis
31.03.2008, 13:28
На мою думку, в п.1 наказу слід написати: "для приведення штатного розкладу у відповідність із Класифікатором професій ДК003:2005 змінити з ",,,",,, 200__ р. назву посади з "_" на "______".

В п.2:" В зв'язку з ___________" ввести з _________ в штатний розклад посаду _________________ з посадовим окладом в розмірі ____грн.

Trine
31.03.2008, 13:32
Можливо, "фінансовий директор" і не існує, а от "директор фінансовий" - є. ;) (код 1231)

охара
31.03.2008, 16:33
Разрешите и мне спросить?
Как сформулировать запись в трудовую книжку сотруднику осмене названия должности? (если можна на украинском я :redface: зыке)

Alexis
31.03.2008, 17:10
"Назву посади змінено з "______" на "_______" у відповідності до Класифікатора ДК 003:2005"

Oksygm
02.04.2008, 12:19
Спасибо Вам Alexis и Вам TRINE
Огромное спасибо за ответы,не знаю,что бы я без Вас делала.Как я смортрела класиффикатор ,не знаю я же его весь перерыла ,и не увидела этой должности.Глупо получилось.
С ув.Ксения.[/list]

victorys06
21.08.2008, 11:35
ПОДСКАЖИТЕ, пожалуйста: в основных по кадрам или каких документах должны хранится приказы на утверждение и изменения штатного расписания? Где это написано?

inesh
21.08.2008, 12:11
Добрий день, victorys06!

Накази з основної діяльності:
- утворення, реорганізація, ліквідація, перейменування;
-зміни виду діяльності;
-затвердження статутів, положень, інструкцій, правил, структури, чисельності, штатного розпису;
-внесення змін до внутрішніх нормативно-правових документів;
- проведення певних заходів щодо роботи з персоналом;
- відряджень тощо.

Накази щодо персоналу:
- прийняття, переведення, звільнення;
- надання відпусток;
- застосування заходів заохочення і дисциплінарного впливу;
- зміна анкетних даних.

victorys06
21.08.2008, 12:33
Спасибо! Но в одном издании прочитала, что утверждение штатного относится к документам в основную деятельность, а типа изменение должности в соответствии с классификатором, введение и выведение, оклады - по персоналу. Ошибочка выходит?

dvs57
21.08.2008, 12:41
В изданиях багато чого написано може бути.
Я в ні якому регуляторному акті про це я не находив, є статті, запитання-відповіді і власний розсуд - важливо враховувати визначений термін зберігання.

Перша частина відповіді inesh вірна, а друга – ні.
Накази про надання відпусток – це окрема група наказів.

Подивіться:
Перелік типових документів, що створюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, із зазначенням термінів зберігання документів, наказ Головного архівного управління при Кабінеті Міністрів України 20.07.1998 № 41,Частина 1, пункт 16
Накази:
а) з основної діяльності
б) про прийняття, переведення, заохочення, звільнення, сумісництво працівників, про матеріальну допомогу
в) про надання відпусток
г) про стягнення, відрядження працівників; з адміністративно-господарських питань

Накази про прийняття, переведення, заохочення, звільнення, сумісництво працівників, про матеріальну допомогу об’єднуються в групу „Накази з особового складу”. Про це десь архівних вимогах.

inesh
21.08.2008, 12:43
victorys06, может кто еще подключится к теме и внесет коррективы, но лично я изменения в штатное расписание (в частности изменение окладов, введение и выведение штатной единицы и прочее) оформляю приказом по основной деятельности.

dvs57
21.08.2008, 12:46
изменения в штатное расписание (в частности изменение окладов, введение и выведение штатной единицы и прочее) оформляю приказом по основной деятельности.
Приєднуюсь!

inesh
21.08.2008, 12:55
Извините, dvs57, но не совсем поняла относительно приказов об отпуске. Т.е. у вас получается минимум 3 группы приказов: ОД, ОС, Отпуск?
Я согласна с тем, что сроки хранения приказов разные и знакома с Приказов главного архивного управления, но для меня это лишь значит, что составляя сводные приказы не стоит допускать "смешивания" сроков в одном документе.
А приказы об отпусках у меня все же входят в группу "накази з особового складу"
Если можно объясните, пожалуйста, вашу точку зрения?

dvs57
21.08.2008, 13:04
у вас получается минимум 3 группы приказов: ОД, ОС, Отпуск?
Ні, 4, ще + з адміністративно-господарських питань, про стягнення, відрядження.
А приказы об отпусках у меня входят в группу "накази з особового складу"
Було і в мене так (колись). А прийшлось здавати архів – архівне управління не прийняло в такому вигляді, заставили всі накази про відпустки вилучити, залишити тільки стосовно особового складу. В результаті в архів здав справи з „щербатою” нумерацією (№ 1, 2, 5, 8 і т.п.)

inesh
21.08.2008, 13:16
Вот теперь все стало на свои места. Спасибо за объяснение. Может и я когда до этого дойду :)

dvs57
21.08.2008, 13:23
Может и я когда до этого дойду :)
Це Ви про здачу документів в архів? :lol: Отож вже зараз слід робити правильно. До речі, в архів, власне, здаються тільки накази з особового складу - на цю справу звертайте особливу увагу, решта наказів буде знищена у відповідні строки на самому підприємстві.
Бажаю успіхів

inesh
21.08.2008, 13:28
Имела ввиду наведение порядка в приказах и правильное распределение их по группам, но на данном этапе думаю, что до конца года ничего трогать не буду.
И Вам всего хорошего.

victorys06
21.08.2008, 14:33
[написал dvs57] Подивіться:
Перелік типових документів, що створюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, із зазначенням термінів зберігання документів, наказ Головного архівного управління при Кабінеті Міністрів України 20.07.1998 № 41,Частина 1, пункт 16
Накази:
а) з основної діяльності
б) про прийняття, переведення, заохочення, звільнення, сумісництво працівників, про матеріальну допомогу
в) про надання відпусток
г) про стягнення, відрядження працівників; з адміністративно-господарських питань
А в приказах данных документов просто пишется номер или как по кадрам "№1-К" с буквой?
Огромнейшее спасибо за ответы. :hi:

Rozmash
10.09.2008, 12:02
Добрый день всем участникам форума.

Пожалуйста, подскажите, правильно ли я понимаю, что:
вывести должность из штатного расписания можно лишь оформив соответствующий приказ по основной деятельности? :roll:

Какой нормативный документ регламентирует этот вопрос?

Пожалуйста, помогите разобраться :dont know:

Заранее спасибо.

anatol_ua
10.09.2008, 12:09
Лина !

Почитай посты Виктора Семёновича ( :res: ) от 21.08.08...

kudria
03.10.2008, 16:10
В цьому місяці змінюється рівень рівень мінімальної з/п, у нас всі працівники компанії оформлені на мінімальну зарплату.....я повинна внести зміни до штатного розпису підприємства...і зробити наказ про внесення змін до штатного розпису, в самому штатному розписі писати, так як і на початку року"Затверджую..... чи Вношу зміни?..... :?

Iren@
03.10.2008, 16:24
http://hrliga.com/phpBB2/viewtopic.php?t=9570
У вашому випадку змін у ШР багато, то ж краще затвердити наказом ШР у новій редакції.

dvs57
04.10.2008, 18:05
Щоб не переробляти штатний розпис кілька разів на рік із-за змін розміру мінімальної зарплати, адже це стало відомо не вчора й не сьогодні, а ще з прийняттям Закону про Держбюджет-2008, я в началі року роблю штатний розпис з урахуванням всіх змін, що вводяться Законом протягом року, у відповідних графах пишу примітки.
Наприклад:
1) з 01.04.2008 розмір посадового окладу 525,00 грн.
2) з 01.07.2008розмір посадового окладу 550,00 грн.
і т.д.
І відпадає потреба протягом року кілька разів переробляти штатний розпис. :lol:

Т.Николаевна
06.10.2008, 12:22
Щоб не переробляти штатний розпис кілька разів на рік із-за змін розміру мінімальної зарплати, адже це стало відомо не вчора й не сьогодні, а ще з прийняттям Закону про Держбюджет-2008, я в началі року роблю штатний розпис з урахуванням всіх змін, що вводяться Законом протягом року, у відповідних графах пишу примітки.
Наприклад:
1) з 01.04.2008 розмір посадового окладу 525,00 грн.
2) з 01.07.2008розмір посадового окладу 550,00 грн.
і т.д.
І відпадає потреба протягом року кілька разів переробляти штатний розпис. :lol:
А, это идея, возьму на вооружение :bravo:

Romanna
29.10.2008, 15:44
Добрий день! Прийшла працювати на інше п/п, а тут штаний розпис є а штатного розкладу немає, Чи обов’язково робити штатний розклад та погоджувати його у директора. Щиро вдячна за відповіді

kulabok
29.10.2008, 15:45
А Вы можете дать отличия (кроме перевода слова "расписание" на укр. язык) в этих документах?

Yuliya
29.10.2008, 15:54
http://hrliga.com/phpBB2/viewtopic.php?t=9757

Romanna
29.10.2008, 16:03
На попередньому підприємстві "Штатний розпис" мав вигляд-
Посада - к-ть штатних одиниць -посадові оклади -місячний фонд з/п.
А у "Штатному розкладі"-
Посада- Посадовий оклад- ПІБ

kulabok
29.10.2008, 16:09
На попередньому підприємстві "Штатний розпис" мав вигляд-
Посада - к-ть штатних одиниць -посадові оклади -місячний фонд з/п.
А у "Штатному розкладі"-
Посада- Посадовий оклад- ПІБ
понятно, маленький ликбез:
1. Штатное расписание (рус) можно перевести и переводят двумя вариантами: как розклад и как роспис. Документ все равно один и тот же.
2. То, что он отличается в разных компаниях кол-вом граф - нормально, т.к. в хозяйственном кодексе прописано что компания должна иметь ШР, но не описан его вид.
3. Я бы рекомендовал таки добавить в Ваш ШР графу "кол-во штатных единиц", графу "код должности по классификатору профессий" как минимум. Если есть какие-то подразделения в компании рекомендовал бы их выделить в графу "подразделение" тоже. также рекомендовал внизу, под графой "должностной оклад" сделать ячеечку с названием "фонд оплаты труда" (так, на всякий случай) :wink:

Молли
29.10.2008, 16:09
Я можливо помиляюсь, але це одне і те ж саме.
Просто штатний розпис - правильна назва. На це вам тут натякали.

Alenyshka_lug@mail.ru
30.10.2008, 10:19
Подскажите пожалуйста, можно ли в штатное расписание внести 0.25 ставки??? Подскажите кто знает, срочно нужно.

kulabok
30.10.2008, 10:26
Подскажите пожалуйста, можно ли в штатное расписание внести 0.25 ставки??? Подскажите кто знает, срочно нужно.
Можно.

Можно хоть 0,23464576457, только это затруднит расчет зарплаты :lol:

Alenyshka_lug@mail.ru
30.10.2008, 10:36
Спасибо большое :bravo:

Jen
18.12.2008, 11:46
Дайте, пожалуйста, небольшую консультацию по составлению штатного расписания. В штатное расписание я пишу только те должности, которые есть на данный момент или еще и те, которые планирую вводить? И скажем, если я составляю на 2009 год ШР сейчас, а планирую брать скажем юриста через полгода, есть ли смысл вписывать его сейчас в ШР?
А то получилось, что в 2008 году изменили ШР, внесли много новых должностей, который планировали открыть, а год заканчивается, и никого так и не взяли.
И должна ли я давать информацию в ЦЗ, если внесла должность в ШР?

tapolichuk@ukr.net
18.12.2008, 11:58
1. Если Вы собираетесь наверняка брать юриста, то, конечно, можете сразу вводить её в ШР и утверждать в начале года, а если вы не уверены, тогда можно сделать изменения в ШР через приказ по факту приёма человека. 2. В ЦЗ, если Вы не открываете вакансию, информацию о том, что вы открываете штатную еденицу, давать не нужно.

Tanya1963
18.12.2008, 12:02
В штатное расписание мы вносим должности уже тогда, когда знаем, что точно будем принимать человека (приказом о внесении изменений в штатное расписание) и в ЦЗ подаем отчет о наличии вакансии, под уже конкретного человека (обычно).

Jen
18.12.2008, 12:02
Спасибо.

marfa
25.12.2008, 15:23
Всем добрый день!!!
Подскажите, плз, а то чето не могу найти, при составлении нового штатного на следующий год вводятся новые должности, нужно ли их вводить в это штатное приказом?

Tanya1963
25.12.2008, 15:29
Да, мы все новые должности вводим приказом. А также, если должности исключаются, тоже приказом.

vkazadarova
25.12.2008, 15:30
Конечно, нужно!

anatol_ua
25.12.2008, 17:20
Можно хоть 0,23464576457, только это затруднит расчет зарплаты :lol:
:bravo: :thumbs up: :bravo:

victorys06
29.12.2008, 14:10
Подскажите, пожалуйста, как ввести наименование структурных подразделений в штатном расписании с нового года, если до этого их не было: приказом о введении или просто приказом о новом штатном расписании? И еще. Наименование структурных подразделений как правильно составлять, исходя из каких нормативов?

anatol_ua
29.12.2008, 15:03
Подскажите, пожалуйста, как ввести наименование структурных подразделений в штатном расписании с нового года, если до этого их не было: приказом о введении или просто приказом о новом штатном расписании? И еще. Наименование структурных подразделений как правильно составлять, исходя из каких нормативов?
1. А попробуйте утвердить оргструктуру и ШР на 2009 г. одновременно - одним приказом.
А вот если Вы будете кого-то переводить на другие должности - предупредите за 2 мес. согласно КЗоТ.
2. Названия всего лишь должны отражать специфику работы подразделений.

milky_way
11.01.2009, 21:53
является ли перевод сотрудника со ставки 0,5 на полную ставку основанием для изменения ШР?
и еще, не совсем поняла про внесение изменений в ШР. выходит приказ об изменениях, к нему прилагается новое ШР, но без подписи директора? а если ШР переутверждается, тогда ШР с подписью директора, так?

Кадристка
12.01.2009, 09:32
если у Вас в штатном есть должность бухгалтер в количестве 1,0, а на этой должности работает человек на 0,5 и хочет перейти на 1,0, то штатное никак не меняется. Просто приказ по кадрам о переводе человека на полную ставку и изменение оклада. Если в штате забито 0,5 - тогда менять его надо.
Если у Вас большая компания и меняется 1 позиция или 2, то делаете изменения к штатному. Приказ и это самое изменение подписывает директор в обязательном порядке.
Если изменений много, то лучше переделать все штатное, подписать у директора.

yana_rem
08.02.2009, 16:17
Подскажите,пожалуйста как мне в тарификации, а потом и в штатном установить оклады?Например, у бухгалтера разряд может быть от 6 до 10 с соответствующим окладом, правильно будет установить средиий -8 с окладрм 894грн. или нет? Я работаю в бюджете. :dont know:

Фаина
09.02.2009, 15:24
Обычно в бюджетной сфере, профильное минестерство присылает сборники с тарифными сетками в начале года.

anatol_ua
09.02.2009, 15:43
Обычно в бюджетной сфере, профильное минестерство присылает сборники с тарифными сетками в начале года.
Вот пусть у минестра и болит об этом голова :lol:

Фаина
09.02.2009, 16:46
Простите, но хватит указывать на мои грамматические ошибки. Лутше подскажите как быть человеку в этой ситуации!!

Ksana
09.02.2009, 17:43
:( а мы еще смеемся над безграмотными соискателями, резюме с ошибками их выкладываем... а сами-то?! :? :? :? вы только посмотрите, сколько ошибок и опечаток в сообщених. У нас тут в декабре руководители направлений маркетинговые планы сдавали. Так после этого всем купили словари орфографические (недешевые ) :lol: . Причем за их счет. И дарственную надпись директор организовал. Пусть не по КЗоТу, но действенно оказалось.

anatol_ua
09.02.2009, 17:53
1. Вам уже ответили два раза (причём во втором ответе процитирован первый).
2. Если Вы придёте на День рождения Лиги - я лично подарю Вам словарик :wink:
Ksana :thumbs up: :bravo: :thumbs up:

Фаина
09.02.2009, 17:56
:( а мы еще смеемся над безграмотными соискателями, резюме с ошибками их выкладываем... а сами-то?! :? :? :? вы только посмотрите, сколько ошибок и опечаток в собщених. У нас тут в декабре руководители направлений маркетинговые планы сдавали. Так после этого всем купили словари орфографические (недешевые ) :lol: . Причем за их счет. И дарственную надпись директор организовал. Пусть не по КЗоТу, но действенно оказалось.
А это форум нормирования и оплаты труда? Или орфографический? Я наверно не туда попала. :dont know:
Когда задаешь вопрос профессионального характера, ответов "маловато будет". Как только дело касается "а поговорить", ответов уйма. res

Ksana
10.02.2009, 10:46
:) может это и выглядит как "а поговорить". Только вот настолько безграмотно писать - это проявлять неуважение к собеседнику. Элементарные основы делового общения. Я не очень часто пишу на форуме, но регулярно читаю материалы сайта и использую полезную информацию. Но такие вопиющие ошибки не оставили равнодушной :eek:
Еще раз повторюсь - а после этого над соискателями еще смеемся и их "Економистами" в русскоязычных резюме. Стыдно, товарищи!

yana_rem
11.02.2009, 15:45
Тарифная сетка есть,и с ней всё понятно,применяя её к занятым должностям. Но,если в штатном есть должность бухгалтера (на данный момент вакантная), то какой оклад нужно поставить - средний между окладом ведущего бухгалтера и бухгалтера б/к или нет? :)

Фаина
11.02.2009, 16:17
в штатном рассписание должно указываться количество бухгалтеров той или иной квалиффикации, из этого и исходите.

Ханифа
11.02.2009, 16:32
Поставьте максимально возможную, Вам ведь еще эту вакансию закрыть надо будет. :D

Фаина
11.02.2009, 17:14
Поставьте максимально возможную, Вам ведь еще эту вакансию закрыть надо будет. :D
res res res

Kissa.ua
20.02.2009, 10:38
Здравствуйте коллеги!
У меня аналогичный почти вопрос по поводу схемы тарифных разрядов. Мы бюджетная организация, 1-2 уровня аккредитации, подчиняемся Министерству аграрной политики Украины, стал вопрос какой тарифный разряд должен быть у фельдшера нашего учебного заведения, количество студентов около 800человек. На сегодняшний день у неё 6 тарифный разряд в каком случаи ей можно его повысить, есть какие то нормы? Если кто знает помогите javascript:emoticon(':)')javascript:emoticon(':?')

Фаина
20.02.2009, 11:49
Если и есть, то только в клафикационном сборнике, там где описывается соответсвие разрядов к обьему и сложности работы.

Kissa.ua
20.02.2009, 14:16
Если и есть, то только в клафикационном сборнике, там где описывается соответсвие разрядов к обьему и сложности работы.
СПАСИБО.

yana_rem
23.02.2009, 14:01
Чтобы установить разряд сотруднику, Вы должны в первую очередь знать об его образовании и опыте работы.Если у вас фельдшер с 6 разрядом,значит он без высшего образования и без категории. Чтобы присвоить ему 2кат.и,следовательно,7 разряд,отыт работы у него должен быть более 5 лет,а также должны быть курсы повышения квалификации. Я точно не знаю,но по-моему,категорию мед.работнику может присвоить атест.ком. упр. охраны здоровья. А привязать повышение квал-и к нагрузке в бюджете нельзя, это может повлиять только на количество шт.единиц, у вас должны быть нормативы необх.ставок фельшера на определенное кол-во дюдей.

irina.kuznetsova@mail.ru
24.02.2009, 10:05
Добрый морозный день! :)
Подскажите/ поделитесь, как правильно оформить изменения к штатному расписанию :
1. при переходе на другую позицию (например сотрудник переходит с позиции секретаря на позициию бухгалтера с 5го марта )
2. при изменении оклада в сторону увеличения (например у сотрудника на позиции "администратор" увеличивается оклад с 15го марта)
3. при создании новой позиции
4. при изъятии позиции (не сокращение! уволился челочек по собственному желанию и эту позицию сочли уже не нужной в структуре отдела)
Как грамотно оформиить такие изменения? Какие документы еще необходимо оформить при такого рода изменениях? Есть ли у кого-то образцы документов?
Спасибо!

Tety
24.02.2009, 11:45
1. А у вас штатний розпис прив"язується до прізвищ??? Була така тема вже на форумі
Переведення оформляється наказом про переведення. ШР не штатно-посадова книга
2. Не у співробітника збільшується оклад, а змінюється оклад в посади яку співробітник займає. На швидкоруч: "Внести зміни в ШР, збільшити посадовий оклад адміністратора. 15 березня встановити посадовий оклад у розмірі *** і т. д."
3. та 4. Були на форумі і теми про введення чи виведенні з ШР нових одиниць
Дякуємо що користуєтесь пошуком

irina.kuznetsova@mail.ru
24.02.2009, 14:07
Tety, спасибо за комментарий.
Но я прошу помощи у знающих коллег а не саркастичного нравоучения (простите, если грубо выразилась, но такое ощущение от прочитанного). :(
Всегда обращаюсь в поиск, когда возникает вопрос, и в этот раз сделала именно так. Огромное кол-во ссылок и те, которые я просмотрела, не отвечают на вопрос а ,как Вы знаете, порой времени на перечитку всего не хватает, вот и ждешь оперативной поддержки коллег. Вы бы гараздо больше помогли, если бы скинули ссылки по сайту (если знаете такие темы) или документы а не "На швидкоруч". Название своей темы я постаралась создать таким образом, что бы ее легко можно было найти в поисковике и подняла вопросы, которые ее непосредствено касаются.
Не подрывайте, пожалуйста, веру в помощь и позитив более опытных коллег на форуме.
Надежду не теряю :!: , если у кого-то есть ответ на вопросы или образцы документов, поделитсь, пожалуйста! :)

Jen
24.02.2009, 14:33
irina.kuznetsova@mail.ru, я просто пишу в приказе, что внести в ШР должность такую-то или вывести из ШР должность....
Точно также приказом оформляю про изменение посадового оклада и пр.

anatol_ua
24.02.2009, 14:54
Irina.kuznetsova !

Зайдите на главной странице в раздел
Образцы документов
Там есть образцы приказов именно по Вашему случаю ;)

irina.kuznetsova@mail.ru
25.02.2009, 11:28
Jen, anatol_ua, Спасибо! :)
Образцы документов нашла, очень полезная ссылочка :thumbs up: Всем рекомендую - большой выбор образцов документов на разные темы! res
Но ответа на часть своих вопросов так и не нашла...
У нас в ШР есть позиции с одинаковыми названиями, но с разными окладами. Для этого мы ввели в штатном расписании колонку с фамилиями.
При принятии/ переводе в теле приказа мы пишем строчку "з окладом згідно штатного розпису" и не указываем оклад в самом приказе. Ознакамливаем сотрудников отдельным внутренним документом с его будущей заработной платой.
Не могу понять логику, как правильно делать изменения в ШР? На основании какого документа бухгалтерия делает начисления по з/п? (Копию приказа о переводе мы им передаем, но как я выше писала, там сумма не указывается и на руках у них остается старое ШР).
В предыдущих годах мы делали приказ на утверждение нового ШР и прикладывали его каждый месяц. С 2009г. Решили перейти на одно ШР(в начале года) + последующие изменения. Практики создания изменений у меня нет и больше спросить не у кого… :dont know:

Trine
25.02.2009, 11:38
У нас в ШР есть позиции с одинаковыми названиями, но с разными окладами. Для этого мы ввели в штатном расписании колонку с фамилиями.
Такого не надо делать, сделайте две строчки с одинаковым названием должности и разными окладами,
например
менеджер по сбыту 1 1500 грн
менеджер по сбыту 1 2000 грн
и т.п.

А чтоб бухгалтерии было понятно, кому какой оклад - существует штатно-должностная книга. (или сделать два варианта ШР - один официальный, а второй - с фамилиями, я когда гтовлю ШР - так и поступаю ;) )

Изменения в штатное расписание делаются на осоновании приказов.
Просто делаете приказ "О внесении изменений в штатное расписание - с такого-то числа внести/исключить должность "трампампам" в количестве икс штатных единиц с месячным фондлом зп игрек".

Но никто не запрещает и каждый месяц принимать новое ШР.

eloissa
23.03.2009, 14:04
Извините, может немного не в тему. У нас частное предприятие. Правильно ли утверждение о том, что мы можем и не вводить эту самую тарифную сетку? И что от нас требуется только установить з/п не ниже минимальной?

Усмішка
23.03.2009, 15:47
А ще таке питання (також ПП): штатний розпис повинен бути з початку року затверджений чи може бути і в кінці січня?

Фаина
23.03.2009, 17:27
Извините, может немного не в тему. У нас частное предприятие. Правильно ли утверждение о том, что мы можем и не вводить эту самую тарифную сетку? И что от нас требуется только установить з/п не ниже минимальной?
Можете, только в итоге Вы получите полный бардак, так как в дальнейшем будете принимать на работу специалистов и не будете сами знать сколько ему платить. Или будете идти на поводу рыночной стоимости и требований тех, кто к Вам приходит устраиватся на работу.

eloissa
23.03.2009, 21:43
Я собственно, не об этом, а о том, могут ли нам отсутствие утвержденной тарифной сетки записать в нарушения инспектора по труду. И как доказать, что это не есть обязательно?

Ханифа
23.03.2009, 23:25
Пусть инспектор доказывает, что тарифная сетка обязательна для частной компании.
Конституцию Украины еще никто не отменял.

Iren@
23.03.2009, 23:37
А ще таке питання (також ПП): штатний розпис повинен бути з початку року затверджений чи може бути і в кінці січня?
Як правило, штатний розклад в новій редакції затверджують на початку року, якщо впродовж року до нього вносились несуттєві зміни. Але якщо в січні у вас продовжував діяти "старий" штатний розклад, то можна і в кінці січня затвердити. В бюджетних установах (якщо є вищий орган, з яким треба погоджувати штатний розклад), буває досить часто, що затверджують ШР із запізненням.

eloissa
24.03.2009, 10:24
Пусть инспектор доказывает, что тарифная сетка обязательна для частной компании.
Конституцию Украины еще никто не отменял.

Отлично! Мы с Вами мыслим одинаково, наш бухгалтер по з/п (очень опытный, кстати!) тоже уверен, что тарифная сетка - это желательно, но не обязательно. Только вот инспектор мне убежденно так отвечает, что обязательно и говорит: "Покажите, где это написано, что частная компания не должна!"
И вот такой интересный у нас получается разговор: я ей говорю, мол, докажите, что да, а он мне - докажите, что нет:)

Ханифа
24.03.2009, 13:35
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

eloissa
24.03.2009, 20:18
Конституция - это круто! Спасибо. Но у нас пока так далеко не зашло. то есть никто никого пока ни в чем не "звинувачує".
Мне нужен совет по существу проблемы. Есть предписание, в котором одним из пунктов - разработать эту самую сетку. А я не понимаю, что это такое и с чем ее едят. Да, собственно, мне и не надо, я кадровик. А бухгалтер говорит, что ее вообще можно и не делать. А инспектор по труду возмущенно отрицает сей факт. Вот так и ходим по кругу. Если я не найду достаточно веских аргументов - будет еще один пункт для наложения санкций. И шеф, естественно, спросит с меня:)

Ханифа
25.03.2009, 00:19
Есть предписание- есть ссылка на нормативный документ. Может он на Вас не распространяется или вообще утратил силу.
"Вылизываем" инспектора по труду --- и спрашиваем об особенностях, чем регламентировано, где написано, что да как... Возможно, о санкциях речь не будет стоять.

А вообще то о чем мы

КЗоТ

Стаття 97. Оплата працi на пiдприємствах, в установах i органiзацiях

Оплата працi працiвникiв здiйснюється за погодинною, вiдрядною або iншими системами оплати працi. Оплата може провадитися за результатами iндивiдуальних i колективних робiт.

Форми i системи оплати працi, норми працi, розцiнки, ..... ставки, схеми посадових окладiв, умови запровадження та розмiри надбавок, доплат, премiй, винагород та iнших ...... виплат встановлюються пiдприємствами,... самостiйно.!!!!!!! (.... у колективному договорi з дотриманням норм i гарантiй, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регiональними) ....

Конкретнi розмiри тарифних ставок (окладiв) i вiдрядних розцiнок робiтникам, посадових окладiв службовцям, а також надбавок, доплат, премiй i винагород встановлюються власником або уповноваженим ним органом з урахуванням вимог, передбачених частиною другою цiєї статтi.

Власник або уповноважений ним орган чи фiзична особа не має права в односторонньому порядку приймати рiшення з питань оплати працi, що погiршують умови, ...

Фаина
25.03.2009, 09:45
Конституция - это круто!

В этом случае нужно выбирать меньшую из зол, разработайте тарифную сетку, она не помешает. Таким образом вы защитите себя от проверок и наложение санкций.

Ханифа
25.03.2009, 10:01
И спровоцируете проверяющих на необоснованые требования в дальнейшем. Но выбор за Вами.

eloissa
25.03.2009, 10:17
В этом случае нужно выбирать меньшую из зол, разработайте тарифную сетку, она не помешает. Таким образом вы защитите себя от проверок и наложение санкций.

А мне совершенно невдомек, как ее разрабатывают. Инспектор говорит только, что неправильно у нас, а как оно должно быть - не объясняет. У меня есть подозрение, что она сама не знает:)
Законодательные акты на эту тему я уже перечитала, там только общие установочные моменты, а методики разработки тарифных сеток нет никакой.
Для меня важно понимать суть проблемы: чем нехороша наша система ставок и какой она должна быть с точки зрения действующего законодательства? И донести эту самую суть до руководства. А уж потом будем делать выводы - идти на поводу у инспектора или нет.
Если кто-то может дать конкретные рекомендации по этому вопросу, отзовитесь, пожалуйста.

Фаина
25.03.2009, 10:25
В какой сфере Вы работаете, это может стать точкой отсчета....

eloissa
25.03.2009, 10:43
Торговля, как я понимаю. Сеть АЗС

Фаина
25.03.2009, 11:27
Да, это будет уже труднее...
штатное расписание у Вас есть? Напротив каждой должности проставьте соответсвующий оклад, который сейчас имеется и проанализируйте эти данные.

eloissa
25.03.2009, 11:53
Штатное, конечно, есть. З/п серенькая, поэтому в ШР у работников стоят оклады минимальные и чуть больше минимальных, в зависимости от квалификации работника. У бухгалтера и директора - соответственно, еще больше. Устанавливались оклады по собственному разумению и по принципу: как бы установить ставочку поменьше. Я перерыла всю нормативную базу по этому вопросу - и не нашла никаких установок, никаких обязательных схем окладов:wacko:
Вот я сижу и думу думаю: в каком месте неправильно? Инспектор ребусы загадывает, догадайся, мол, сама:) Чувствую, что это тупик.
В любом случае, спасибо Вам большое, Фаина и Ханифа, за желание помочь.

Фаина
25.03.2009, 12:01
Мое мнение- не нужно ничего рыть и копать, делайте так. как получается. Это будут реальные цифры, за корорые Вы 100% ответите

sentosa
25.03.2009, 15:35
Штатное, конечно, есть. З/п серенькая, .... сижу и думу думаю: в каком месте неправильно?
Не там ищите.
Неправильно то, что зарплата "серенькая". Когда вы в этой стране доживете до пенсии и вам будут платить маленькую "беленькую" пенсию вы по другому посмотрите на ваши сегодняшние проблемы.

Ханифа
25.03.2009, 16:00
доживите сначала.-((

пояснение предидущего поста:
1 вариант: Работая, платим налоги--- по окончании трудового пути мААленькая пенсия.
2 вариант: Работая, сумму налогов кладем в госбанк (под маленький процент)-- по окончании трудового пути забирам из банка ежемесячно 1/12 годовых процентов.
Вопрос: в каком случае сумма выше??

eloissa
25.03.2009, 21:56
Не там ищите.
Неправильно то, что зарплата "серенькая". Когда вы в этой стране доживете до пенсии и вам будут платить маленькую "беленькую" пенсию вы по другому посмотрите на ваши сегодняшние проблемы.

Спасибо, что напомнили, какая зарплата правильная. И открыли мне тайну образования размера будущей пенсии.
Хочу Вам сообщить по секрету: я всего лишь наемный работник и системы оплаты не устанавливаю. И о последствиях "серой" з/п тоже проинформирована. Только, знаете ли, сейчас выбора особого нет, кризис в разгаре. А кушать хочется)
Но вообще-то, мы здесь собрались не для того, чтобы пофилософствовать или поучить друг друга жизни. Мы здесь профессиональные вопросы обсуждаем.

Света
13.04.2009, 10:10
Подскажите,пожалуйста как мне в тарификации, а потом и в штатном установить оклады?Например, у бухгалтера разряд может быть от 6 до 10 с соответствующим окладом, правильно будет установить средиий -8 с окладрм 894грн. или нет? Я работаю в бюджете. :dont know:
Вы можете изначально устанавливать тарифы самостоятельно это может быть и 6 разряд, и 10 разряд (учитывается образование, опыт), а потом по итогам аттестации, разряды будут либо повышаться либо уменьшаться. ПКМУ від 25.01.93 №44 "Про оплату праці працівників бюджетних установ і організацій на основі Єдиної тарифної сітки"
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=44-93-%EF

Romanna
23.04.2009, 16:02
Підкажіть будь-ласка, якщо у штатному у нас служба експлуатації та ремонту, а директор хоче переназвати у службу механіка яким це чином правильно оформити, якщо наказом то якого змісту

hr3
23.04.2009, 16:18
понятно, маленький ликбез:
Штатное расписание (рус) можно перевести и переводят двумя вариантами: как розклад и как роспис. :wink:

Статья в журнале "Кадровик", думаю, будет как раз в тему:
"Як правильно звiльнити:
за «угодою» чи за «згодою» сторiн?

Спiлкуючись з читачами професiйних спецiалiзованих журналiв, що їх видає Видавничий дiм Мiжнародного центру фiнансово-економiчного розвитку (*****), з учасниками Гарячої Лiнiї Кадровика та Офiцiйної Лiнiї Головбуха, з тими, хто проходить навчання на курсах кадровикiв або вiдвiдує нашi семiнари, ми не раз помiчали, що багато хто з наших колег застосовує неправильнi термiни на позначення якихось професiйних дiй, документiв тощо.

Зокрема кадровики дуже часто замiсть «звiльнення за угодою сторiн» (саме цей термiн застосовується в Кодексi законiв про працю України), говорять та пишуть «за згодою». Не менш часто саме так пишуть й «навколокадровi засоби масової iнформацiї». До речi, коли цей термiн перекладають росiйською (зокрема у кадрових i бухгалтерських виданнях, що виходять двома мовами), то теж часто пишуть «согласие» замiсть правильного «соглашение». Ось i виходить: спочатку хтось з авторiв чи редакторiв переклав «угоду» як «согласие», а хтось наступний переклав це «согласие» вже як «згоду».

Та ж сама iсторiя зi «штатним розписом», який повсякчас називають «розкладом».

Великий тлумачний словник сучасної української мови (Голов. ред. В. Т. Бусел, редактори-лексикографи: В. Т. Бусел, М. Д. Василега-Дерибас, О. В. Дмитрiєв, Г. В. Латник, Г. В. Степенко. — К.: Ірпiнь: ВТФ «Перун», 2005) мiстить слово «розпис», одним зi значень якого є «список iз перелiком кого-, чого-небудь; реєстр». У словнику навiть наведено приклад: Штатний розпис — документ, що визначає склад працiвникiв якого-небудь закладу, установи з зазначенням їх посадових окладiв.

Словосполучення «штатний розпис» вжито й у статтi 64 Господарського кодексу України, в якiй зазначено, що «пiдприємство самостiйно визначає свою органiзацiйну структуру, встановлює чисельнiсть працiвникiв i штатний розпис», й у багатьох iнших нормативних документах.

Тож давайте вживати унормованi термiни, адже плутанина у термiнах заважає, зокрема, зробити якiсний пошук в iнтернетi."

Мотя
23.04.2009, 17:15
Всем добрый день!!!
Подскажите, плз, а то чето не могу найти, при составлении нового штатного на следующий год вводятся новые должности, нужно ли их вводить в это штатное приказом?

http://hrliga.com/index.php?module=profession&op=view&id=931

Aniramka
09.07.2009, 17:29
Добрый день. У меня также вопрос п оприказав в связи с повышением уровня мин з.п Вначале был приказ о том что все сотрудникам повышается з.п. в связи с увеличением уровня мин.з.п. Далее было утверждено новое ШР.
Но у меня отстается вопрос когда издаются приказ по личному составу7 Вот например если з.п . исменяется не по всем сотрудникам а только по одному или двум? Нужно ли делать приказ по личному составу - типа с ..числа такого то года установить Иванову инженеру отдела ___ оклад в сумме ____.
И еще если изменяется у всех сотрудников з.п. должна ли я делать по каждому ТД доп. соглашения с указанием новой з.п.?
Буду очень благодарна за помощь так как этот вопрос очень актуален на данный момент.

vikusya
13.10.2009, 13:28
Добрый день!
Подскажит пожалуйста может ли быть, что в штатном расписании в одном отделе должности под одним названием, но с разными обязанностями и с разными окдами? Например:
1. Провідний фахівець - 2 од. - 1300 грн
2. Провідний фахівць - 5 од. - 1050 грн.

Малинич
13.10.2009, 14:04
Вполне может быть. Так как Вы написали, так оно приблизительно и будет выглядеть.

vikusya
13.10.2009, 14:08
Т.е. в одном отделе может быть 2 должности под одним названием, но с разными окладами? Если так, то какими нормативно-правовыми актами это регулируется?

anatol_ua
13.10.2009, 14:16
Могут быть два специалиста на одинаковых должностях с разными окладами: один опытный, а другой только после института ?
А почему им так платят, устанавливает руководитель !
(п.3 ст.64 Хозкодекса:read:)

Малинич
13.10.2009, 14:23
почитайте эту статью http://hrliga.com/index.php?module=profession&op=view&id=382 Там наочно в примере ШР Вы увидите подобную Вашей ситуацию. Вообще, ШР - внутренний нормативный документ, и предприятие самостоятельно определяет его организационную структу. Во избежание дальнешей путаницы Вы просто прописываете в Штатно-должностной книге за каким сотрудником какой оклад закреплен.

vikusya
13.10.2009, 14:25
А к бюджетной организации это тоже относится? Дело в том, что к этим должностям разные квалификационные требования (образование, опыт работы и т.д.).

Малинич
13.10.2009, 14:36
Ну раз Вас так это пугает, назовите тех, у кого опыта и образования поменьше просто "Фахівець", а тех, кто поопытнее - "Провідний фахівець". Тогда ни у кого никаких сомнений не возникнет.

anatol_ua
13.10.2009, 14:41
Вообще, ШР - внутренний нормативный документ, и предприятие самостоятельно определяет его организационную структу.

Не его, а свою (структуру) !:acute::-D

vikusya
13.10.2009, 14:43
Так в этом то и весь вопрос. Какими нормативно-правовыми актами это регулируется?

anatol_ua
13.10.2009, 14:44
п. 3 ст. 64 Хозкодекса !!!
(см. ниже)
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=3&nreg=436-15

vikusya
13.10.2009, 14:46
"Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. "
Підприємство это не есть бюджетная установа.

Но ведь у нас не Підприємство, а Державна установа

anatol_ua
13.10.2009, 15:17
А вышестоящая (скажем, где-то на Капитолийском холме:lol:) организация у вас есть ?
Вот она вам и утверждает ШР ! Или нет ?

vikusya
13.10.2009, 15:20
Вот она и мудрит со штатным расписанием,

Малинич
13.10.2009, 15:26
Вика, чем дальше в лес, тем непонятнее суть Вашей проблемы

vikusya
13.10.2009, 16:02
Вышестоящая организация прислала для рассмотрения штатное расписание. В старом штатном расписании были должности Главный специалист и ведущий специалист, в новом Ведущий специалист, но как 2 отдельные должности, т.е.
Ведущий специалист - 2 ед. - 1300 грн ( в/о, опыт работы ....)
Ведущий специалист - 1 ед. - 1050 грн (среднее технич., опыт работы ...)

Вопрос следующий, возможно ли чтобы в бюджетной организации в одном отделе было 2 одинаковых должности с разными окладами, кодами по классификатору и квалификационными требованиями???
Если да то где это написано, т.к. в п. 3 ст. 64 Хоз.кодекса не описана гос.организация.

Малинич
13.10.2009, 16:05
Ну раз она вышестоящая, то ей виднее

Зинуля
13.10.2009, 16:11
Скорее всего в штатном расписании вышестоящей организации применена т.н. "вилка" должностных окладов, которая дает право в пределах одной должности устанавливать разные должностные оклады.

Serebrjany mir
16.10.2009, 02:42
пожалуйста... у меня поменялись названия отделов в штатном расписании... нужно ли документально оформлять перевод сотрудников из старого отдела в новый?... ни должности, ни условия труда не менялись. Если нужно, то как правильно это оформить?

Вика_86
16.10.2009, 10:09
1.Работники отделов пишут заявление на перевод
2.Издается приказ о переводе
В трудовую пишеться: в связи с изменением штатного расписания переведен на должность...
Меня так переводили, пусть специалисты поправят если не так).

Мотя
16.10.2009, 10:13
В трудовую пишеться: в связи с изменением штатного расписания переведен на должность...

В трудовую не пишется "в связи...."
Просто "Переведен...."

зая
04.12.2009, 11:13
Уважаемый, Анатолий. Мне очень понравилось то как сделали в вашей компании. Однако немного смущает вводная часть приказа
У нас это сделано так.
ОК издал приказ, в котором записано буквально следующее:
"В связи с зависимостью доходов компании от наличия заявок на услуги...
Что значит заявок на услуги? Какие услуги подразумеваются? Услуги по подбору персонала?

anatol_ua
04.12.2009, 12:52
Основание: служебная записка механика от 13.03.06г.".

Да компания-то транспортная была, вот и услуги - транспортные...:lol:
А, в принципе, какая разница, какие услуги:
нет заказов - нет работы - нет денег - нет зарплаты...
(кроме минимальной:acute:)

зая
07.12.2009, 08:50
Спасибо, Анатлий за разъяснения... Вспользуюсь вашим советом. Для меня гараздо удобнее делать штатное расписание раз в месяц и без лишних вакансий. А у вас вакансии обнуляются или за ними сохраняется оклад предыдущего работника?

anatol_ua
07.12.2009, 10:16
Ну конечно всё лишнее удалялось !!!
(разумеется, кроме мамочек...:acute:)
Зачем же нам было связываться с отчётами в ЦЗ ?..

olichka
07.12.2009, 10:32
Шановні колеги, хочеться дізнатися вашу думку з приводу: чи може Голова Наглядової ради (підприємство не державне) бути штатною одиницею і отримувати зарплатню (наші юристи кажуть -ні!), а керівництво хоче щоб я зробила саме так.

Татьяна К.
07.12.2009, 10:54
Дуже навіть може, тим більше така посада є в класифікаторі під кодом 1210.1.

esar
07.12.2009, 11:01
Підтримую.
Але....
В кожному конкретному випадку треба дивитися, що про це написано в статуті організації.

olichka
07.12.2009, 11:08

Дякую, в класифікаторі бачила, та юристи наполягають на тому, що Голова Наглядової ради є представником компанії і не може отримувати з/п, а якщо хоче з/п то за договором. Але все одно дякую, цікаво було дізнатися вашу думку.

Kadra
07.12.2009, 19:08
Обычно приказ издается о внесении изменений с такого-то числа в штатное расписание. А к нему прилагается и новое штатное, с новыми должностями.

olichka
07.12.2009, 20:20
Обычно приказ издается о внесении изменений с такого-то числа в штатное расписание. А к нему прилагается и новое штатное, с новыми должностями.

Спасибо конечно, но вы не внимательно читали, я не об внесении изменений, а о должности "Голова Наглядової ради":hi:

зая
08.12.2009, 08:38
а что же вы подавали в ЦЗ? когда постоянно нт вакансий в отчетах - они очень возмущаются, что мол такого быть не может....

anatol_ua
08.12.2009, 09:11
Так никто же и не говорит, что совсем нет вакансий:
появилась - сразу приняли сотрудника,
сдали отчёты и 3-ПН (вакансии) и 5-ПН (принятые) !!!:good:
Просто свободные вакансии (масляное масло:redface:) держать смысла нет!

P.S. Кстати, о масле - надо на зиму масло в машине поменять :reverie:
P.S. P.S. Анекдот об эксгибиционисте помните:
женщина как увидела его, так и ахнула:
опять яйца (варианты: колбасу, сосиски) забыла купить !:lol:

Tety
08.12.2009, 09:46
У нас про Голову Наглядової Ради (ГНР) недавно була суперечка в іншому ракурсі - щоб іноземець як ГНР контролював діяльність директора, і не отримував з/п. Як висновок всі погодились з думкою esar - дивіться що записано в статуті про ГНР, про саму Наглядовау Раду!!! + яку саме роботу виконуватиме ГНР, якщо це обов"язки які мали б належати директору (прийняття, підписування звітів і т.д.) - то без з/п тут не обійтись, як посаду не називай

Таисия
08.12.2009, 21:21
У нас на предприятии я Наблюдательный Совет включила в штат, им выплачивается заработная плата. Никаких проблем нет. По идее работа (пусть даже они не каждый день собираются) должна вознаграждаться.

юристи наполягають на тому, що Голова Наглядової ради є представником компанії і не може отримувати з/п
Как это представители компании не получают зп?
Т.е. главный бухгалтер как представитель компании (в налоговой и других инстанциях) не будет получать зп? Интересный ход событий.
З.Ы. Если я что-то не правильно поняла, поправьте меня.

Олена Олек
09.12.2009, 12:17
Подскажите, пожалуйста, алгоритм такого решения проблемы.
Мы переходим в статус филиала (реорганизация).
Головное предприятие утверждает новый ШР. Структура нашего предприятия, количество сотрудников остаются прежние, но отделы называются иначе, и название посад меняется (вместо «фахівців з...» получаем «експерт з...»). Но ни характер выполняемой работы, ни оклад, ни условия труда не меняются. Как должны звучать приказы при принятии наших сотрудников в Филиал – с указаним старой должности и затем, по заявлению, - перевод их в отдел с новым названием и с новым названим посади, или как-то иначе, чтобы избежать предупреждения за 2 месяца?

anatol_ua
09.12.2009, 12:20
Чтобы избежать предупреждения -
возьмите с работников заявления !
(почти слоган получился:lol:)

Татьяна К.
09.12.2009, 12:25
Як довго Ви реорганізуєтесь!:lol:
Ви працівників в філіал "приймаєте"? Отже з попереднього місця роботи вони звільнені? Як? В порядку переводу? Уточніть.

Олена Олек
09.12.2009, 12:35
Еще раз спасибо!
Но подскажите, пожалуйста, саму последовательность действий. Сначала приказ головной организации (подписывает Директор Головного ДП) с названиями старых должностей, затем приказ уже по Филиалу (подписываетт Директор Филиала) о переводе на новые должности, или как? В ТК же запись о переводе с указанием номера приказов пойдет ПОСЛЕ записи о присоединении в качестве филиала? Или нет? Что то я никак не сложу паззлы. Дело в том, что в головном ДП вообще ничем "не переймаються", так что :wacko::cry:

Олена Олек
09.12.2009, 12:40
Нет-нет, мы присоединяемся без увольнений и переводов. Реорганизуемся мы, как вам честно сказать, сколько? Каждый шаг - из разряда "вчера". Без пошаговых планов :shot:. Но это не наша вина.

Олена Олек
09.12.2009, 13:29
Отправила ссобщение, а оно пропало, так что извините, если продублирую.
За последний квартал у нас уже трижды начинали и прекращали реорганизацию в разных форматах, при этом все все равно делается задним числом .:wacko:
Мы не увольняем и не переводим сотрудников (предполагается запись в ТК - "підприємство ГГ реорганізовано шляхом приєднання до ББ в якості філіала).
Я прошу совета в том, как правильно провести сотрудников с одной должности на другую.
Полагаю:
Заявление.
Директору (новому) Филиала "ГГ" (название у нас сохраняется)
....(старая должность, старый отдел)
....(ФИО)
Прошу перевести мене у відділ...на посаду...

Наказ - соответственно заявлению.
В ТК сначала запись о реорганизации, затем о переводе.

Спасибо.

anatol_ua
09.12.2009, 14:46
Вот и правильно !:good:

зая
10.12.2009, 09:01
Есть два пути:
1. уволить сотрудников по переводу из бывшей компании и принять в филиал. В таком случае если у вас кадрове делопроизводство ведется в головном офисе, все приказы делаете в головном Т.е. приказы на увольнение - тот кто подписывал подобные приказы до создания филиала. Головной офис издает приказ о реорганизации. После этого начинаете прием сотрудников в филиал, на основании новой утврежденной головным офисом структуры...и приказы о приеме подписывает директор филиала (если делопроизводство ведется на филиале).
2. Просто перевести сотрудников в филиал. Делает приказы тот, кто отвечал за ведение кадрового делопроизводства до всей этой вашей реорганизации..
Просто исходите из того, как велось кадровое делопроизводство ранее, до реорганизации...

зая
10.12.2009, 09:05
пока писала, уже куча сообщений пришло..
Вывод из написанны после сообщений : переводить вам все равно придется...
Так что выбирайте лучший вариант.

Олена Олек
10.12.2009, 11:50
Большое спасибо за подробный ответ.
Мы пойдем вторым путем. Точнее, уже идем (надеюсь, эта попытка реорганизации окажется окончательной) :girl_haha:
Я вижу это так.
Приказы
1. «Реорганізувати ДП «ГГ» шляхом приєднання до ДП «ББ» в якості Філії»,
2.«Перевести співробітників ДП «ГГ» (ФИО, посади) до «ГГ», Філії «ББ» (в родительном падеже), далее посади и ФИО, согласно новому ШР»
Подписывает Директор Головной организации.
Затем собрать подписи с сотрудников «с приказом ознакомлен» . :wacko::girl_cray: Поскольку ни изменения характера выполняемой работы или места работы,ни уменьшения з/п, не предусмотрено, двухмесячного предупреждения не надо. И тогда даже не надо заявлений от сотрудников, чьи названия отделов и посад изменяются, так как основание для записи в ТК об изменении этих данных есть – приказ№2.

anatol_ua
10.12.2009, 12:39
А где же согласие работников ?..:reverie:

Олена Олек
10.12.2009, 12:53
:reverie:
А, если так "з наказом ознайомлений та не заперечую" ?
:rolleyes2:

olichka
10.12.2009, 12:57
:reverie:
А, если так "з наказом ознайомлений та не заперечую" ?
:rolleyes2:

На мою думку краще щоб кожний співробітник написав заяву "не заперечую прти переведення......." надійніше буде))

anatol_ua
10.12.2009, 13:25
Скоріше вже: "Прошу перевести...":thumbs up:

olichka
10.02.2010, 11:36
Уважаемые коллеги, подскажите пжл., на предприятии работает студент стационара, в приказе принимался на неполный рабочий день (4часа), в штатном расписании он должен числится как 1 штатная единица или 0,5?

Татьяна К.
10.02.2010, 11:49
Може бути як 1 шт. од., так і 0,5.:dont know:

Sms
18.02.2010, 15:10
Скажите пожалуйста, а надо ли в приказе на изменения штатного расписания (а именно уменьшения окладов) указывать причину этих изменений?

Татьяна К.
18.02.2010, 15:24
Потрібне обгрунтування.

Sms
18.02.2010, 15:31
В зв'язку з скрутною фінансовою ситуацією на підприємстві - так можно в приказе указать?

Iren@
18.02.2010, 15:41
Наскільки "скрутною"? Настільки, що премії директорів впали до 10 тис. дол? ;) Це я до того, що поняття "скрутне" у кожного директора може бути різне, і дуже відрізнятись. :)
Звичайно, я жартую, але чим більше конкретики, цифр, тим краще (особливо, на випадок судового спору).

sweets
19.02.2010, 10:22
Може бути як 1 шт. од., так і 0,5.:dont know:
Я не зовсім розумію в якому випадку 1 шт.од., а в якому 0,5...:dont know: От наприклад, у нас на підприємстві працюють і на півставки(3 чол.) і на 0,25 ставки(6 чол.)... Як їх правильно відображати в штатному розкладі??? Скільки штатних одиниць у нас???:help:

Татьяна К.
19.02.2010, 10:28
В ШР так і вказуєте:
1 шт.од.;
0,5 шт.од.;
0,25 шт.од.
А можна у всіх випадках проставляти 1 шт.од., а в наказах про прийом оговорювати режим роботи (0,5; 0,25).
Два варіанта є правильними.
У Вас може бути як 1 шт.од., так і 0,5 штатної одиниці, 0,25 штатної одиниці. Потім підсумовуєте: 3 чол. по 0,5 = 1,5 шт.од., 6 чол. по 0,25 = 1,5 шт.од.

Олена Олек
26.02.2010, 11:54
Подскажите, пожалуйста, как грамотнее написать приказ, если в ШР вместо 0,5 ставки вводится целая? Как написать обоснование, знаю, а вот сама формулировка замены -
- вивести 0,5 штатної одиницї, ввести 1 ?
- збільшити кількість штатних одиниць з 0,5 до 1? (так количество-то по сути не меняется - просто часть становится целым).
Спасибо!

anatol_ua
26.02.2010, 12:04
- ввести 1
- перевести працівника
- вивести 0,5 штатної одиницї

Iren@
26.02.2010, 12:23
- вивести 0,5 штатної одиницї, ввести 1?

Навіщо? Ввести 0,5 шт.один. Проста математика.

anatol_ua
26.02.2010, 14:40
Как это будет по-русски ?..
зашоренность, инерция, шаблонность мышления :redface:
Действительно - введите ещё 0,5 должности и всё !!!
Iren@ :good::bow::like::kiss3:

Татьяна К.
26.02.2010, 15:17
Анатолій, пам"ятаєте: "Ми не шукаємо легких шляхів і простих рішень!":lol: